еМагазин

Tag : Тетовирани души

Македонија ТОП СТОРИИ

Си замина уште една легенда: Почина Горан Стефановски

Редакција
Еден од најпознатите македонски драматурзи на сите времиња, Горан Стефановски почина денеска во Лондон на возраст од 66 години. Тој беше автор на „Диво месо“,...