еМагазин

Tag : ТХЦ

Забава

Хајнекен промовира пиво од марихуана: „Две во едно“ за сладокусците

Редакција
Лагунитас е брендот на Хајнекен под кој е пуштено во продажба првото пиво направено од марихуана наместо алкохол. Таканаречениот „Хај фај Хопс“ во моментов е...