еМагазин

Tag : Трета светска војна

Свет

Влезот на Украина во НАТО може да доведе до Трета светска војна, вели руски висок безбедносен претставник

Редакција
Приклучувањето на Украина во НАТО може да доведе до Трета светска војна и самото НАТО тоа го сфаќа, изјави заменик-секретарот на рускиот Совет за национална...