еМагазин

Tag : труења

Балкан ТОП СТОРИИ

Труења во Хрватска предизвикани од газирани пијалоци

Редакција
Скандал со газирани пијалоци ја тресе Хрватска. Неколку лица со повреди во системот за варење се примени во болниците во Риека, Вараждин и Загреб, откако...