еМагазин

Tag : Љубиша Видојковиќ

Македонија

Животот на младата Цековска чини само три години затвор за возачот што ја покоси

Редакција
Апелацискиот суд ја намалил казната за една година затвор за Љубиша Видојковиќ, кој на пешачки ја прегази младата студентка од Крива Паланка, Фросина Цековска, јавува...