еМагазин

Tag : Фросина Цековска

ЖИВОТ

Ти ја остави да умира во крв: Другарка на Фросина со обраќање до возачот, но и до судиите за намалената казна

Редакција
Реакциите на јавноста не стивнуваат по намалување на казната на возачот кој ја прегази студентката од Крива Паланка, Фросина Цековска. Нејзината другарка Исидора Јакимовска со...
Македонија

Апелациски суд: Возачот што ја усмрти Фросина доби помала казна, оти ја призна вината

Редакција
Апелациониот суд Скопје во врска со реакциите во јавноста по повод одлуката по предметот КЖ.бр.954/18, за студентката Фросина Цековска која беше прегазена на пешачки премин...
Македонија

Животот на младата Цековска чини само три години затвор за возачот што ја покоси

Редакција
Апелацискиот суд ја намалил казната за една година затвор за Љубиша Видојковиќ, кој на пешачки ја прегази младата студентка од Крива Паланка, Фросина Цековска, јавува...