еМагазин

Tag : Љуботенски Бачила

Македонија ТОП СТОРИИ

22 години од убиството на осумте бранители кај Љуботенски Бачила

Редакција
Денеска се одбележуваат 22 години од убиството на осумте бранители од страна на терористичката УЧК кај Љуботенски Бачила. Станува збор за припадниците на резервниот состав на...