еМагазин

Tag : Ука Алити

Локално

Две куќи целосно изгореле, трета оштетена во пожар во тетовско Седларево

Редакција
Две куќи целосно изгореле, а една е оштетена во пожар во тетовското планинско село Седларево што припаѓа на општина Желино. Пожарот избувнал вчера доцна попладне,...