еМагазин

Tag : Украинки

Балкан

Три Украинки казнети од по 450 евра, бидејќи голи се фотографирале на регионалниот пат Котор-Тројица

Редакција
Одделението на будванскиот суд во Котор, казнил три Украинки со по 450 евра поради кршење на Законот за јавен ред и мир, бидејќи голи се...
Локално

Приведени угостител од Тетово и 18 Русинки, Србинки, Украинки…

Редакција
Ноќва (27.02.2021) во 01.05 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Тетово извршена е контрола во угостителски објект, во сопственост на А.М.(38) од...