еМагазин

Tag : украинска

Македонија ТОП СТОРИИ

Украинската Амбасада бара доброволци од Македонија да војуваат во Украина, учеството во странска војска кај нас е кривично дело

Редакција
Украинската амбасада во Македонија на својот Твитер профил објави повик за регистрација во Меѓународната легија. Во твитот има и контакт каде може заинтересираните да се...