еМагазин

Tag : Ѓулистана Марковска

Македонија

Пратеници од првиот парламентарен состав повикаа да се гласа „за“ на референдумот

Редакција
Вистинската одлука на 30.септември е да се излезе на референдум и да се гласа „за“. Македонија да направи вистински чекор во вистинско време, повикаа денеска пратеници...