еМагазин

Tag : Јуниорската балканска математичка олимпијада

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Штипскиот математички гениј Дамјан Давков ќе се натпреварува на Интернационалната математичка олимпијада

Редакција
Осмооделенецот, Дамјан Давков по освоеното злато на Јуниорската балканска математичка олимпијада (ЈБМО) во текот на овој месец, ќе биде дел и од тимот за светската...