еМагазин

Tag : УНМИК

Балкан

Во акцијата на косовската полиција во северно Косово уапсени и службеници на УНМИК

Редакција
Мисијата на ОН во Косово (УНМИК) побара ослободување на своите двајца службеници кои се уапсени во денешната акција на косовската полиција во северно Косово, јави...