еМагазин

Tag : Урсул фон де Лајен

БЕНЧМАРК

(ВИДЕО) Како Ердоган ја „исшиканира“ претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен: „Јас каде да седнам?“

Редакција
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган не ѝ намести столче на претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен покрај него, како што би требало според...