еМагазин

Tag : Урсула Фор де Лајен

Македонија ТОП СТОРИИ

Најчевска: Фор де Лајен да отиде во бугарскиот Парламент и да го каже истото што го кажа во македонскиот

Редакција
Коментирајќи го обраќањето на претседателката на Европската комисија, Урсула Фор де Лајен во македонското Собрание, професорката Мирјана Најчевска на Фејсбук напиша: -Ајде сега Урсула Фор...