еМагазин

Tag : Урсула вон дер Лејен

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Германката Урсула вон дер Лејен на местото на Јункер

Редакција
Лидерите на земјите членки на ЕУ се договорија да ја номинираат сегашната германска министерка за одбрана, Урсула вон дер Лајен за претседателка на Европската Комисија,...