еМагазин

Tag : ветеринар

Локално

Сакал да заколе ветеринар во бачило бидејќи не му се допаднала постапката за субвенции

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Одделението за внатрешни работи Гостивар, поднесе кривична пријава против Б.С.(41) од с.Шишево, скопско, поради постоење основано сомнение за сторено...
Интервју

Ѓеоргиева: Ветерината за мене е најблагородната професија на светот

Редакција
Надица Ѓеоргиева е вработена како ветеринар во Ветеринарна Клиника „Здравје“ во село Облешево, Кочани и истовреме е студент на Long Distance Learning програма (PG Cert) ...