еМагазин

Tag : Виенска филхармонија

ЖИВОТ

(Фото) Министер во македонската влада на елитниот Новогодишен концерт на Виенската државна опера

Редакција
Министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на Новогодишниот концерт на Виенската државна опера, кој годинава се одржа во чест на одбележувањето на 150-годишнината од основањето...