еМагазин

Tag : Влада Урошевиќ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Влада Урошевиќ добитник на наградата „Роман на годината“

Редакција
Романот „Вистинита, но не многу веројатна историја за семејството Пустополоски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од Влада Урошевиќ во издание на „Арс...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Влада Урошевиќ: Во време кога сите сакаат да напишат современ, јас напишав старовремски роман

Редакција
Во присуство на многубројна книжевна публика, претставници од медиумите и читателска публика од сите генерации, вчеравечер (23 февруари), во киното „Фросина“ беше промовиран најновиот роман...