еМагазин

Tag : Владимир Здравев

Македонија ТОП СТОРИИ

30 дена притвор за Владимир Здравев за „Феникс“

Редакција
На поранешниот претседавач на Советот на Општина Центар, Владимир Здравев, поранешен функционер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, судија на претходна постапка му одреди 30 дена притвор за...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР го потврди апсењето на газдата на Тинекс, Тодоровиќ и порнешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Здравев

Редакција
Министерството за внатрешни работи потврди дека се уапсени сопственикот на маркетите Тинекс и поранешен градоначалник на Општина Ценар, Владимир Тодоровиќ, кој беше кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсени газдата на Тинекс, Тодоровиќ и поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Здравев

Редакција
Уапсен е сопственикот на маркетите Тинекс и поранешен градоначалник на Општина Ценар, Владимир Тодоровиќ, кој беше кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и Владимир Здравев, поранешен функционер на...