еМагазин

Tag : ВМРО Народна

Македонија ТОП СТОРИИ

Од партијата на Љубчо Георгиевски бараат телевизијата Алфа да не прикажувала југословенски филмови

Редакција
ВМРО-Народна партија ги поздравува оние медиуми и општествено политички и активни граѓани кои придонесуваат во смирување на односите со соседна Бугарија, особено после ескалацијата околу...
Македонија

Од партијата на Љубчо Георгиевски со остра осуда за провокацијата на Каракачанов

Редакција
ВМРО-Народна партија најостро реагира на мафтањето со карти на „Голема Бугарија“ во која се искажани територијални претензии кон Северна Македонија, велат од партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...