еМагазин

Tag : воен рок

Свет ТОП СТОРИИ

Задолжителниот воен рок се враќа во Европа

Редакција
Дојче веле – Бон По завршувањето на Студената војна, повеќето европски земји ја укинаа обврската за служење воен рок. За ова сега повторно се разговара...