еМагазин

Tag : воено профитерство

Свет ТОП СТОРИИ

Украина ја обвини Србија за воено профитерство

Редакција
Првиот заменик министер за надворешни работи на Украина, Емине Џепар ја обвини Србија дека ја користи војната во Украина за профит, додека британскиот весник Гардијан...