еМагазин

Tag : вооружена група

Македонија

Вооружена престрелка на Рузвелтова во Скопје: Едно лице загина, има и повредени

Редакција
Неофицијално, едно лице загинало, а двајца се повредени во наводна криминална пресметка која што синоќа се случила на улицата Рузвелтова во скопската населба Карпош 1....