еМагазин

Tag : врчак

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Врчак се врати на музичката сцена, објави песна со ДНК, најави и нови

Редакција
Македонскиот пејач Раде Врчаковски-Врчак најавува враќање на музичката сцена по 15 години пауза. Заедно со ДНК ја објави новатата песна „Посреќна„, а на својот Фејсбук...
Забава

(Видео) Врчак се врати на музичката сцена со нова песна „Да ме лижнеш“

Редакција
Македонскиот музичар Раде Врчаковски Врчак (42) се врати на музичката сцена по подолга пауза. Тој објави нова песна, „Да ме лижнеш“, која како што објаснува...