еМагазин

Tag : врзување

Македонија ТОП СТОРИИ

Чичко на 12-годишно дете со посебни потреби, го врзал момчето за гума и го закачил на дрво

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 46–годишен скопјанец кој со умисла сторил две временски поврзани дејствија што претставуваат повеќекратно извршување на кривичното дело–...