еМагазин

Tag : жкорона вирус

Македонија

МВР: Санкции за граѓаните кои ќе шират лажни вести за корона вирусот на социјалните мрежи

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните – корисници на социјалните мрежи да не споделуваат и шират непроверени, односно „лажни“ вести околу вирусот Ковид 19...