еМагазин
Image default
Локално

Тенда од тераса спречила трагедија: Залутан куршум во Скопје

На 18.04.2019 година во 20.20 часот во СВР Скопје, А.С. од Скопје пријавила дека пронашла зрно од огнено оружје кое паднало на тендата од терасата, информира МВР.

Екипа од СВР Скопје извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанка на возраст од 65 години агресивно се однесувала кон полицајци

Редакција

Повреден навивач на кошаркарскиот натпревар Гостивар-Кожуф

Никола Осило

(ВИДЕО) Хигиеничарот од „Комунална хигиена“ кој фрлаше отпад во Вардар, доби отказ

Редакција