еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден моторџија од Кочани

На 19.07.2018 година околу 15,15 часот на улица „Славчо Стоименов“ во Кочани, Д.И.(40) од Кочани управувајќи скутер непозната марка се превртел на коловозот, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот кој по укажаната лекарска помош во ЈЗУ-Кочани е препратен на понатамошно лекување во Клиничката болница во Штип. Увид извршила увидна екипа од ПС Кочани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Велешанец се заби во бетонски ѕид со „Рено Кампус“

Редакција

Вчера и денеска изгаснати 19 пожари низ Македонија

Редакција

Експлодира котел за греење во куќа во Скопје

Редакција