еМагазин
Image default
Локално

Млада скопјанка тешко повредена во сообраќајка со мопед

На 19.07.2018 година во 13,40 часот во во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица „Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Рено Клио“ со скопски регистерски таблици управувано од М.М.(30) од Скопје и Мопед „Јијинг“ со скопски регистерски таблици управуван од Ј.А.(25) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата со повреди се задобиле возачот и сопатничката на мопедот Н.И.(19) кои со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ каде кај Ј.А. од страна на лекар биле констатирани телесни повреди додека кај Н.И. биле констатирани тешки телесни повреди и била задржана на понатамошно лекување. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Санкционирани 411 возачи во Скопје, од кои 83 за пречекорена брзина

Редакција

Четворица жители на Радовиш опустошиле шума

Редакција

Угостителски објект работел по 23 часот во струшко

Редакција