еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден работник по пад од покрив

Четирисет и седумгодишниот А.Џ. од Скопје вчера бил донесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза’ со тешки телесни повреди здобиени по пад од покрив.

Како што соопшти МВР, инцидентот вчера бил пријавен во полиција од Клиничкиот центар во 13:15 часот.

– При извршен разговор со повредениот е констатирано дека на улица „Кирил и Методиј” додека извршувал работни задачи на кров, се лизнал и паднал на земја, по што се здобил со тешки телесни повреди, навдуваат од МВР.

Лицето е задржано за понатамошно лекување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Свети Николе го има најголемото велигденско јајце во земјава: Високо е три метри

Редакција

Келнер нападнат на работа поради расправија во сообраќај

Редакција

Двајца повредени по удар од камион што сам се придвижил

Редакција