еМагазин
Image default
Локално

Велешанец пронајден мртов во неговиот стан

Вчера во СВР Велес било пријавено дека околу 10.00 часот на ул.„Славко Ѓоргиев“ во Велес, во својот стан бил пронајден починат С.А.(64).

Како што соопшти МВР, од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Велес, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец пријавил кражба на 11.000 евра од автомобил

Редакција

Почина работник по пад во ископ во каменолом

Редакција

Изгоре барака во Битола

Редакција