еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ја загуби битката со ракот: Почина пејачката на Роксет

Пејачката на шведското дуо „Роксет“, Мари Фредриксон ја загуби битката со ракот. Почина на 61-годишна возраст, пренесуваат светските агенции.

Фредриксон починала вчера по битка со ракот која траела 17 години.

На Фредриксон ѝ беше дијагностициран тумор на мозокот во 2002 година. По тригодишна терапија таа се врати во јавноста и бешев дел од турнеите на „Роксет“ од 2008 до 2016 година.

За жал, ракот се вратил.

“Ти беше најпрекрасниот пријател повеќе од 40 години. Нештата никогаш нема да бидат исти. Ти благодарам, Мари, благодарам за сè. Благодарам што ги наслика моите црно-бели песни во најубавите бои“, изјави Пер Гесле, другиот член на дуото.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За 1,1 милион евра продаден блок акции од НЛБ Банка

Редакција

Македонски Телеком во првите шест месеци од годината ја зголеми нето добивката за 33,5 отсто

Редакција

(Видео) Првомајска забава на мечките на Шар Планина

Никола Осило