еМагазин

Tag : Мари Фредриксон

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ја загуби битката со ракот: Почина пејачката на Роксет

Редакција
Пејачката на шведското дуо „Роксет“, Мари Фредриксон ја загуби битката со ракот. Почина на 61-годишна возраст, пренесуваат светските агенции. Фредриксон починала вчера по битка со...