еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Бранко Коцкица за 74. роденден во негов стил порача да се седи дома

Дел од македонските граѓани сигурно се сеќаваат на актерот Бранко Миличевиќ кој во улогата на Бранко Коцкица остави незаборавни сеќавања за многу генерации од поранешните ЈУ-републики.

Тој вчера прослави роденден и преку видео објавено на Фејсбук порача да се седи дома и да се почитуваат мерките за спречување на ширењето на корона вирусот.

„Наполнив 93, но се чувствувам како да имам 74… Ратататира“, рече во негов стил Миличевиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Писмото до коронавирусот на режисерот Бранимир Камбер го остави регионов без зборови

Умираат дома: Вистинската слика за починатите од корона вирусот во Италија е многу пострашна

Коронавирусот само во Прилеп затвори две компании

Фото/Видео: Фејсбук/Петра ТомиќYoutube/Вечерње Новости

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Кој се доби Оскар

Редакција

„Мозаик 2020“: Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвезди

Редакција

Васил Гарванлиев ќе ја преставува Македонија на Евровизија со песната „Ти“

Редакција