еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Братство и единство во скопската Зоолошка градина

Во скопската Зоолошка градина почна со работа „Бејби Зоо“ во која најмалите посетители секојдневно можат да погалат и да нахранат животинче, а со тоа да научат и за негата на овие прекрасни суштества.

Таму секојдневно има понекоја „басна“. Зоолошката градина на својот Фејсбук профил објави видео со наслов „Зајчето што мислеше дека е морско прасе“ на кое може да се види како другаруваат жителите на градината.

Baby Zoo

Од едицијата Baby Zoo басни: Зајчето што мислеше дека е морско прасе 🐰😁😍

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Сабота, 27 јуни 2020

 

Оттаму објавија и фотографија на која може да се види како желките и зајачињата заедно се „гоштеваат“.

Фото/Видео: Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Животот во некаква нормала би се вратил на почетокот или средината на мај

Редакција

Куновска до Заев: Ти не можеш себе во Европа да се однесеш, а не па нас

Никола Осило

ДИК: До 13 часот излезноста 20,73 отсто, гласањето без неправилности

Редакција