еМагазин

Tag : Бејби зоо

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Братство и единство во скопската Зоолошка градина

Редакција
Во скопската Зоолошка градина почна со работа „Бејби Зоо“ во која најмалите посетители секојдневно можат да погалат и да нахранат животинче, а со тоа да...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Зоолошката градина добива Бејби зоо за најмладите

Редакција
Скопје Зоо добива мини зоолошка градина за најмладите. По теркот на европските и светските и во скопската зоолошка ќе се отвори Бејби Зоо. Тоа е...