еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Феноменален дочек на хероите кои со Рено 4 од Стојаково отпатуваа до Ница

Сите жители на Стојаково излегоа да ги пречекаат сограѓаните Џоко Шуклев и Ѓорги Николов, кои со реставрирано „рено 4“ старо 40 години возеа до Ница во Франција преку поранешните југословенски држави и Италија за да учестуваат на Саем на олдтајмери.

На пречекот присуствуваше и министерот за надворешни работи Никола Димитров кој им оддаде почит на „Хероите од Стојаково“.

Секоја чест за Шуклев и Николов кои ги привлекоа симпатиите на илјадници македонски граѓани и државјаните на земјите низ кои минуваа, со што ја претставија Македонија во најдобро светло.

Мириса на дома…одиме на југ

Posted by Од Стојаково до Ница со Рено 4 on Сабота, 25 август 2018

Posted by Од Стојаково до Ница со Рено 4 on Сабота, 25 август 2018

Фото/Видео:Фејсбук/Со Рено 4 од Стојаково до Ница

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Европското првенство во ракомет ексклузивно на Арена спорт каналите

Редакција

(Видео+фото) По повеќе прободи со нож, хрватските хулигани продолжиле да го тепаат и газат убиениот навивач на АЕК

Редакција

Од полноќ поевтинува дизелот и Екстра лесното масло, бензините остануваат со иста цена

Редакција