еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) „Некст тајм“ ја преработија „Нешто ќе те питам бабо“

Браќата Стефан и Мартин од „Некст тајм“ ја преработија старата македонска песна „Нешто ќе те питам бабо“.

Како звучи во нивна изведба, погледнете во видеото:

Фото/Видео: NexttimeBand

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Почина Марко Николиќ кој ја одигра легендарната улога на Гига Моравац во „Подобар живот“

Никола Осило

(Фото) Благица Павловска наполни 60 години, доби торта со нејзниот лик

Редакција

(Фото) Сара Мејс објави фотографија од бебето

Редакција