еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Видео од приведувањето на Бојко Борисов

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов синоќа во полициски автомобил го напушти својот дом во градот Банкаја, јави дописникот на МИА од Софија.

Тој беше изваден од полицаец и беше предаден на Националната полициска служба на Бугарија.

Сите пратеници на ГЕРБ, поранешни министри и поддржувачи се собраа пред куќата на Борисов и се упатија кон местото каде што беше испорачан поранешниот премиер на Бугарија.

Вицепремиерот на ГЕРБ, Тома Биков ги повика симпатизерите на нивната партија да дојдат на протест во Софија.

Речиси три часа траеше претресот во домот на Бојко Борисов. Приведувањето е извршено во рамките на специјалната операција за злоупотреба на европските фондови, објавија локалните медиуми.

Меѓу приведените е и поранешниот бугарски министер за финансии, Владислав Горанов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарското МВР ја избриша веста за апсењето на Борисов

Приведен Бојко Борисов

Фото: Борисов/Фејсбук/видео: Novini.bg/КуриоZzZ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТАВ Македонија: Во моментов немаме информации од авиокомпанијата за прекин на летовите Софија-Скопје

Редакција

На интернет се споделуваат лажни наградни игри, граѓаните да бидат внимателни со кого споделуваат лични податоци, апелираат од МВР

Редакција

(Фото) Во пожар изгоре млекарница во кумановско Романовце

Редакција