еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Русите за Водици се капат во ледена вода

Христијанскиот празник Богојавление кај народаот познат како Водици во Русија се слави со капење во ледена вода на минусни температури.

И оваа година граѓаните на Москва и останатиот дел од Русија се капеја во поларни услови за подобро здравје и среќа во 2019.

Фото/Видео:Youttube/Russia today

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Страв во очите на синот на Кашоги при средбата со принцот на Саудиска Арабија

Никола Осило

(Видео) Апокалиптични сцени од пожарот во Калифорнија: Досега загинаа 76 лица

Никола Осило

(ВИДЕО) Прв сериски убиец на Кипар: Војник уби седум жени, меѓу кои и осумгодишно девојче

Редакција