еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Руски трупи влегоа во Харков, но украинските сили пружат отпор

Украински официјални лица соопштија дека руските сили навлегуваат во вториот по големина град во државата, Харков, но засега украинските сили успеваат да пружат отпор.

Силна експлозија е регистрирана утрово во западниот дел на главниот град на Украина, тврдат очевидци.

Во текот на ноќта немаше регистрирано експлозии во Киев. Во градот на сила е полициски час до осум часот наутро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Снимка која го обиколи светот: Украинец клекна пред руски тенк

(Видео) За време на бомбардирањето на Киев, погодена детска онколошка клиника едно дете загинало, две се повредени

Руски банки ќе бидат исклучени од платежниот систем Свифт, одлучија ЕУ и САД

Фото: Руско министерство за одбрана/видео: Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Топ пет професии со највисоки плати

Редакција

Лицитации со бројот на Албанците: Пописот уште не спроведен, а веќе спорен

Редакција

Цените на бензините и дизелот се намалува за половина денар

Редакција