еМагазин

Tag : трупи

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Руски трупи влегоа во Харков, но украинските сили пружат отпор

Редакција
Украински официјални лица соопштија дека руските сили навлегуваат во вториот по големина град во државата, Харков, но засега украинските сили успеваат да пружат отпор. Силна...
Свет ТОП СТОРИИ

Столтенберг бара од Русија да ја повлече и воената опрема не само трупите

Редакција
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, попладнево изјави дека НАТО очекува посилен знак на деескалација од најавата за повлекување на војниците во и околу Украина....