еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Се загрева атмосферата пред настапот: Тамара меѓу фаворитите за победа на Евровизија

Нашата преставничка на годинешното издание на Евровизија, Тамара Тодевска вечерва ќе настапи во Тел Авив по што ќе се знае дали ќе го продолжи патот во евровизиското финале закажано за сабота.

Пред почетокот на евровизиските настапи, магазинот „Билборд“ објави 12 фаворити за победа меѓу кои се најде и нашата Тамара.

Екипата на еМагазин и посакува на Тамара одличен настап, пласман во финалето и голема победа.

Фото/Видео: Тамара Тодевска/Фејсбук/Youtube/Eurovision song contest

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приказната за „синот и кавалот“ џиновска услуга за Силјановска

Никола Осило

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

Никола Осило

(Фото) Шекеринска со Пендаровски, Спасовски, Николовски… на ифтарска вечера во „Буши„

Редакција