еМагазин
Image default
Бизнис

Владата ќе им додели 8 милиони евра на здруженија и фондации

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за финансиска поддршка на здруженија и фондации од Буџетот во 2018 година и планирани средства во 2019 година.

„Според информацијата во 2018 година за оваа намена доделени се вкупно 428.903.454 денари финансиска поддршка на 888 здруженија и фондации, а за 2019 година за истата цел се предвидени 496.773.000 денари (околу 8 милиони евра)“, соопшти Владата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за земјоделство вработува 14 лица, плата до 33.028 денари

Никола Осило

„Македонски железници“ вработува 33 лица, плата до 23.746 денари

Никола Осило

„Балкан енерџи“ купува 10.000.000 килограми мазут за топланите во Тафталиџе, Керамидница и Кисела Вода

Никола Осило