еМагазин
Image default
Бизнис

Нови директори на Државниот комунален инспекторат и Дирекцијата за радијациона безбедност

Владата го именуваше Сали Ајдини за директор на Државниот комунален инспекторат, соопшти владината прес-служба.

Рухан Иљази е именуван за директор на Дирекцијата за радијациона безбедност, а Сами Рушиди за заменик – директор на Дирекцијата за странски инвестиции.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за финансии купува информатичка опрема за 7,9 милиони денари

Редакција

Среќен 8 Март: Жените тешко доаѓаат до раководни позиции и се надвор од пазарот на труд

Редакција

„Лотарија на Македонија“ оствари добивка од 7,2 милиони денари

Никола Осило