еМагазин
Image default
Бизнис

За една година истргувани милион акции од Комерцијална банка

Во текот на минатата година беа истргувани вкупно 1.006.774 обични акции од Комерцијална банка, наспрема 356.509 акции во истиот период минатата година, соопшти банката во годишниот извештај објавен преку Македонската берза.

Просечната цена по која се тргувале акциите на Банката во периодот 01.01. – 31.12.2018 година изнесувала 4.533 денари наспрема 2.778 денари во 2017 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Комерцијална банка 4.940 акционери, „Адора инженеринг“ најголем

Граѓаните чуваат 1,1 милијарда евра во Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕДС го доби тендерот на општина Кавадарци за набавка на струја вреден 295.000 евра

Никола Осило

Колку ќе чини повик и СМС: Можно намалување на цените во роаминг со Грција од 1. јули

Редакција

Во блок-трансакција продадени 1.000 акции од Комерцијална банка

Никола Осило