еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

За отворениот дел од угостителски објекти повеќе не Ви треба сертификат

Владата на седница донесе одлука за укинување на обврската за обезбедување редарски служби во економските оператори, како и задолжително поседување сертификат или потврда за извршена имунизација, односно примени две дози на вакцина против Ковид-19 или за прележан Ковид-19 во последните 180 дена, за посета на угостителски објекти на отворено.

Во исто време, за затворените делови останува обврската за задолжително поседување на сертификатите за вакцинација или за прележаност.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерот за правда Лога го потпиша решението со кое се одбива користењето на името Иван Михајлов

Редакција

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Потпреседателката Дитмире Шеху има само кредит

Редакција

И во услови на пандемија, „Жито пром“ го зголемува производството воведувајќи нови колачи

Редакција