еМагазин
Image default
Македонија

Заев вели дека ништо не менаџирал со Боки 13

По завршување на Централниот одбор на СДСМ, премиерот Зоран Заев одговараше на новинарски прашање, а на прашањето да даде коментар за тоа дека во една од снимките за „Рекет“ Боки 13 вели дека ќе менаџира со него, Заев одговори дека немало такво нешто.

– Нема менаџирање. Никогаш не сум разговарал на таа тема со Бојан Јовановски. Не постоеле разговори со Јовановски на таа тема, рече Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Плусинфо: Боки 13 ги пуштил во оптек парите што ги зел во „Рекет“ како легално стекнати

УЈП ќе ги „чешла“ фирмите поврзани со “Рекет“ и Меѓународниот сојуз на Боки 13

По исказите на Кичеец и Јанева: Ќе ја отвори ли Боки 13 Пандорината кутија?

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Правни лавиринти и лекови: Ќе „лежи“ ли затвор екс-премиерот Груевски?

Никола Осило

Сведок за насилствата во Собранието: Пратеници зборуваа дека единствен начин за решавање на ситуацијата е да се отворат вратите на Собранието

Редакција

За министерот за надворешни работи на Летонија сме Северна Македонија

Редакција