еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Загинаа двајцата пилоти од канадерот што се урна на грчкиот остров Евија

Двајцата пилоти, на возраст од 27 и 34 години загинаа откако кусо пред 15 часот по локално време се урна канадерот со кој го гаснеа пожарот во близина на Каристос на грчкиот остров Евија,  јави дописничката на МИА од Атина.

Од Генералштабот на грчкото воздухопловство соопштија дека за време на воздушно гаснење на пожарот на Евија, во 14:52 часот, се урна авионот CL-215 и загинаа пилотот и копилотот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Се урна канадер кој гаснеше оган на Евија, во тек е потрага по пилотите

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) За 2.000 жени дождот не беше пречка: Се истрча 10. јубилејно издание на Авицена Женска трка

Редакција

Единствениот градоначалник од ДПА, Азем Садику премина во редовите на Алијанса за Албанците

Редакција

ЦГК: Договори за јавни набавки вредни над 400 милиони евра лани склучени во постапки со само една понуда

Редакција